Wtorek, 18 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Polskie Radio PiK » PiKtogramy

PiKtogramy

W przedpołudniowe paśmie Polskiego Radia PiK serwujemy przede wszystkim wiedzę, kulturę i miłą dla ucha muzykę.

Wielkie przeboje przypominamy w cyklu "Historia pewnej piosenki". W naszym programie zamieszczamy sporo ciekawostek z dziejów Pomorza i Kujaw, a codzienne "Kalendarium historyczne" nie pozwala słuchaczom przegapić ważnych dat. Rok 100-lecia Niepodległej Rzeczpospolitej jest dla nas znakomitą okazją do prezentacji życia i dokonań wskrzesicieli państwa polskiego w serii pt. "Bohaterowie Niepodległej".

Staramy się być blisko natury z naszymi poradnikami: "Radiowy ogródek" oraz "O zwierzętach ludzkim głosem". Z kolei w "Kuchni PiK-a" poczuć można smak i zapach kujawsko-pomorskiego dziedzictwa kulinarnego. Podążamy także za ciekawymi treściami w Internecie w cyklu "Buszujący w sieci". Jesteśmy na bieżąco z motoryzacją ("Moto PiK"). Nie boimy się oddawać rozważaniom filozoficznym, psychologicznym i socjologicznym, bowiem nasi stali eksperci potrafią mówić "do rzeczy i do ludzi" ; ) W "PiKtogramach" usłyszysz też najlepszą prognozę pogody w regionie kujawsko-pomorskim!

Nierzadko proponujemy słuchaczom bilety, wejściówki i zaproszenia na koncerty, spektakle teatralne i seanse filmowe. Warto być z nami od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 12:00 - zapraszamy!