Poniedziałek, 24 września 2018 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Polskie Radio PiK » Klasyka Rocka

Muzeum Rockowych Brzmień

Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Audycja ukazująca historię muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Kamienie milowe rocka – sztandarowe hity i szeroki wachlarz stylistyk wywodzących się ze wspólnego, rockowego źródła. Najwybitniejsze postaci gatunku rockowego (polskie i zagraniczne) i wydarzenia z historii z nimi właśnie związane – w odniesieniu do kalendarium muzycznego i biografii legendarnych przedstawicieli świata muzyki rockowej.

W audycji obok przebojów legend rocka można zaznaczać aktualne wydarzenia związane z aktywnymi jeszcze przecież przedstawicielami tego gatunku – zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe.

W miarę możliwości spotkań z legendami rocka, w środowej audycji pojawiać się mogą goście – wywiady żywe i rejestrowane.

W skrzynce pod adresem rock@radiopik.pl czekamy na sugestie Słuchaczy dotyczące tytułów, które powinny znaleźć się wśród pereł klasyki rocka. Państwa głosy mogą zainspirować kształt kolejnych środowych spotkań. Zaprasza Adam Droździk.

W najbliższej audycji...

Środa 19 września wśród kurzu klasyki rocka, jest okazją, by przypomnieć Jimiego Hendrixa i jego "Electric Ladyland". 69. urodziny obchodził wczoraj Kerry Livgren, główny dostawca klasycznego materiału grupy KANSAS, zatem i dla tej grupy nie zabraknie u nas miejsca. Urodzinowo nie ominiemy także Leonarda Cohena, który w piątek skończyłby 84. lata. Na liście jubilatów w tym tygodniu także Nick Cave, David Coverdale i Bruce Springsteen - głosy, których w historii rocka nie można pomylić z żadnymi innymi! Wśród propozycji naszych Słuchaczy znalazła się grupa PINK FLOYD. Co jeszcze? Przekonamy się po godz. 18.05 - "Klasyka Rocka w Polskim Radiu PiK"!

Do wspólnego zwiedzania Muzeum Rockowych Brzmień zaprasza Adam Droździk :)