Czwartek, 20 września 2018 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

16 września - w audycji recenzje i konkursy. Rekomendowane książki jak zawsze są do wygrania. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny dla Słuchaczy. Polecane książki, to: "Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam gdzie chcą" autorstwa Elie Grimes oraz "Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody" pióra Tomasza Pindela. Naszym gościem specjalnym będzie Krystyna Czubówna, która pojawiła się ostatnio w Bydgoszczy na Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci "LiterObrazki". Zdradzimy szczegóły kreatywnej imprezy "Bydgoszcz czyta. Bydgoszcz tworzy". Będzie także kolejny odcinek cyklu "Książki pod Lupą".

Do wysłuchania audycji zaprasza Bogumiła Wresiło.