Środa, 12 grudnia 2018 r.   Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

9 grudnia - tradycyjnie recenzujemy i polecamy książki. Tym razem będą to: Itzkoff Dave "Robin. Biografia Robina Williamsa" oraz Ewa Formella "Listy do Duszki". W audycji także spotkanie ze współautorkami książki pt. "Kreatywne pisanie. 12 debiutów". O tym regionalnym projekcie opowiedzą Margota Kott oraz Jolanta Serocka. Książki będą oczywiście do wygrania. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny w sprawie konkursów. W audycji także kolejny odcinek projektu pt. "Inny Most" Łukasza Ignasińskiego, w którym torunianie czytają dla bydgoszczan. Fragmenty książki Jerzego Sulimy Kamińskiego pt. "Most Królowej Jadwigi" czytają tym razem koszykarze, zawodnicy Twardych Pieników Toruń.

Do wysłuchania audycji zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.