Niedziela, 18 listopada 2018 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Od deski do deski

Magazyn Literacki

To audycja literacka, w której polecamy, recenzujemy i zaglądamy pomiędzy okładki książek. Gościmy wybitnych pisarzy, poetów i wydawców. U nas o swoich książkach opowiadają m.in. Manuela Gretkowska czy Zygmunt Miłoszewski.

Czas antenowy oddajemy też najmłodszym słuchaczom, którym proponujemy ciekawe lektury.

W programie proponujemy konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, jak książki i e-booki. Recenzowane tytuły Słuchacze mają szansę wygrać. Omawiamy i uczestniczymy w spotkaniach z pisarzami, poetami i wydawcami. Śledzimy nowości wydawnicze, spotkania autorskie, relacje z literackich wydarzeń w regionie i wizyty w miejscach, gdzie dużo mówi się i dzieje wokół książki. Oprócz tego literackie ciekawostki oraz cykl pt. "Książki pod Lupą". Adres naszej skrzynki e-mail, to sztuka@radiopik.pl

Zapraszają : Iwona Muszytowska-Rzeszotek oraz Bogumiła Wresiło.

Do końca 2017 roku audycja funkcjonowała pod tytułem "Dwie Strony Sztuki", łącząc dwa programy z ponad 20-letnią tradycją - "Dwie strony ekranu" oraz "Od deski do deski". Obecnie każda z audycji ponownie funkcjonuje samodzielnie.

W najbliższej audycji...

18 listopada - "Bydgoskie puzzle", nowa książka o mieście, mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach. Autorem tego wydawnictwa jest Krzysztof Osiński - historyk, pracownik naukowy delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy - gość niedzielnej audycji, który opowie o swojej książce. W magazynie literackim pojawi się także czwarty odcinek projektu Łukasza Ignasińskiego pt. "Inny Most", który zrealizowany został w Polskim Radiu PiK. Tym razem fragment powieści Jerzego Sulimy-Kamińskiego pt. "Most Królowej Jadwigi" przeczyta Aleksandra Łukomska-Smulska, Prezes Europejskiej Unii Kobiet, Oddział Toruń.. sztuka@radiopik.pl to adres dostępny w sprawie naszych konkursów.

Do wysłuchania audycji zaprasza Bogumiła Wresiło.