Wtorek, 26 marca 2019 r.   Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Polskie Radio PiK » Czytanie nie boli » Magazyn Literacki
2018-01-05, 04:11 Adam Droździk

Archiwum audycji

Tutaj publikować będziemy zapis każdego z naszych spotkań, dla wszystkich zainteresowanych powrotem do nich, bądź zwyczajnie nie mogących w nich uczestniczyć...


24 marca 2019

W audycji Bogumiły Wresiło m.in. recenzje nowości wydawniczych. Tym razem były to: "Pacjentka" pióra Alexa Michaelidesa oraz "Wszystko się zaczyna" autorstwa Joanny Kruszewskiej. Zapowiadaliśmy również bydgoski Festiwal Literatury "Przeczytani". W audycji zabrzmiał także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą". Tym razem mówiliśmy o reportażach Piotra Lipińskiego i Michała Matysa - "Niepowtarzalny urok likwidacji".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 24.03.2019

17 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek pojawili się wyjątkowi goście - trzech pisarzy z naszego regionu, a dokładnie z Torunia i Bydgoszczy. Przemysław Semczuk opowiadał o książce pt. "M jak morderca. Karol Kot. Wampir z Krakowa". Sławek Michorzewski właśnie wydał swoją książkę pt. "Miliarder". Trzecim gościem był Tadeusz Oszubski, autor książki pt. "ZakoHanna". Książki można było oczywiście wygrać. W audycji pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a nim rozmowa z Joanną Jodełką.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 17.03.2019

10 marca 2019

Recenzja i szansa na wygranie książki "Wdowy" Lyndy La Plante. Na podstawie tej historii powstał m.in. pełnometrażowy film w reżyserii Steve'a McQueena. W cyklu "Książki pod lupą" o reportażach Marka Szymaniaka "Urobieni". Będzie także kryminał, od którego, podobno, nie można się oderwać - "Mam chusteczkę haftowaną" Hanny Greń. Audycja Bogumiły Wresiło.
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 10.03.2019

3 marca 2019

W audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek jak zawsze recenzje i konkursy. Proponowane książki tradycyjnie można było wygrać. Były to m.in.: "Alfabet duszy i ciała" ks. Józefa Tichnera oraz "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" Stephena Hawkinga. W audycji pojawił się także kolejny odcinek cyklu "Książki pod lupą", a w nim rozmowa z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk o książce pt. "Dziedzictwo Hrynciów".
Polskie Radio PiK - Czytanie nie boli z 2.03.2019