Niedziela, 16 czerwca 2019 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni czwartek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

W czwartki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

W najbliższej audycji...

13 czerwca - Zanim zaśniemy, pohałasujemy! Skoro czwartkowa aura naładowana elektrycznością i wilgocią, może iskrzyć! Nic też dziwnego, skoro do różnicy potencjałów zbliżymy środowiska bogate w brzmienie grup WARRIOR SOUL i D-A-D. I choć temperatura nieco spadła, to jednak nie na pięcioliniach. Tutaj "przemówi" Afryka! Kto weźmie udział w muzycznym dialogu? CARLOS SANTANA i BUIKA. Zabrzmi DAVID CROSS ze swoimi karmazynowymi skrzypcami i zatańczy w cieności płomyk dla JOHNA WETTONA. A jeśli czasu wystarczy... blusem ukołysze Savoy Brown. Bądźcie z nami od godz. 22.00 - Późno? Lepiej późno niż wcale! :)

Uwaga! Będzie głośno! Na spotkanie blisko rockowych pięciolinii zaprasza Adam Droździk.