Piątek, 19 października 2018 r.   Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA


Bal Charytatywny Wielkie Serca

Bal Charytatywny Wielkie Serca
Bal Charytatywny Wielkie Serca
Stowarzyszenie Małe Rzeczy po raz drugi organizuje bal charytatywny, aby zebrać środki na budowę pierwszego w Polsce Przyjaznego Domu Chronionego dla osób wykluczonych społecznie.

Wydarzenie odbędzie się 19 października o godzinie 19:00 w Hotelu Bulwar, w Toruniu. Stowarzyszenie Małe Rzeczy działa na rzecz osób wykluczonych społecznie. Czołowym celem organizacji jest stworzenie Przyjaznego Domu Chronionego, w którym powroty do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie będą dużo łatwiejsze. Środki zebrane w trakcie wydarzenia zostaną przeznaczone na powyższy cel.

Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018

Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018
Break a leg – I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance Tuchola 2018
"Break a leg", to I Ogólnopolskie Zawody Tańca Breakdance, które odbędą się 13 października 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Tucholi pod Patronatem Honorowym Burmistrza Tucholi, Tadeusza Kowalskiego. Organizatorami imprezy są: Tucholski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Celem zawodów jest: popularyzacja tańca breakdance; konfrontacja dorobku artystycznego tancerzy; wymiana doświadczeń i rozwijanie uzdolnień zawodników; przybliżenie odbiorcom kultury hip-hop; promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Zawody będą rozgrywane w systemie pucharowym, w bitwach "2 na 2" (przegrany odpada, przewidziani "lucky loosers"); konkurenci do bitwy dobierani będą w drodze losowania.

2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych

2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
2. Gorączka Złota nad Wisłą - Festiwal Gier Planszowych i Karcianych
Sabotażyści i czarodzieje planszówek - 2. gorączka gier nad Wisłą!

Całodzienny festiwal gier, dwa turnieje o tytuł mistrza Polski 2018 oraz mnóstwo atrakcji dla sympatyków planszówek - najbliższą niedzielę zdominuje świat wyobraźni, zabawy i humoru.

Podobnie jak w zeszłym roku cały Browar B. stanie się areną gier planszowych. Na ponad 60 stołach znajdą się tytuły dla małych, średnich i dużych, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Można będzie pograć w klasyki, jak Speed Cups czy Halli Galli, poznać planszówkowe przeboje, np. Klask oraz nagrodzoną przez MENSA grę 6. bierze. Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież - turnieje i loterie nagród. Ozdobą festiwalu będzie rywalizacja najlepszych graczy z Polski o udział w Mistrzostwach Świata w gry Sabotażysta i Wizard. Miejmy nadzieję, że złoto pozostanie u nas - w poprzednich latach mistrzami byli gracze włocławskiego Taktyka.

Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść

Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść
Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych - Złoty Jesienny Liść
Międzynarodowe Spotkania Seniorów w Mieście Zakochanych „Złoty, Jesienny Liść” Chełmno 20 – 21 października 2018

Kinoteatr RONDO ul. Dworcowa 23

20 października - sobota
16.00 – otwarcie wystawy prac rękodzielniczych Seniorów z Czech, Litwy, Ukrainy i Polski
16.15 – prezentacje artystyczne zespołu NOWALIJKI – Chełmno oraz Amatorskiego Zespołu Piosenki Ludowej DŻERELA” – Kaniv / Ukraina /
17.30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” - Chełmno

21 października - niedziela
11.00 – uroczyste powitanie uczestników Spotkań
przemarsz przez miasto w towarzystwie Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury
11.45 – rozpoczęcie prezentacji konkursowych zespołów
ok. 18.00 – koncert Amatorskiego Zespołu Piosenki Ludowej DŻERELA” – Kaniv / Ukraina
ok. 18.30 – uroczyste zakończenie Spotkań

Międzyszkolna Liga Szachowa

Międzyszkolna Liga Szachowa
Międzyszkolna Liga Szachowa
Zapraszamy 13 października na 2 rundę turnieju, który odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Międzyszkolna Liga Szachowa to największe przedsięwzięcie szachowe ostatnich lat w województwie kujawsko-pomorskim prowadzone w ramach projektu Edukacja przez szachy. Jest to indywidualny turiej szachowy, w którym zawodnicy reprezentują szkołę, do której uczęszczają. Pierwsza edycja ligi przyciągnęła rekordową liczbę zawodników: 137 z 37 szkół. Na jednym z turniejów jednocześnie grających było aż 96 osób. Zawody podzielone są na dwa turnieje - Turniej A - dla zawodników od IV kategorii szachowej oraz Turniej B - dla debiutantów i zawodników z najniższą V kategorią szachową. W każdym turnieju prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja do lat 9, 13 i 18 osobno dla dziewcząt i chłopców. Na każdym turnieju do zdobycia jest więc 12 pucharów za pierwsze miejsca i 24 medale za drugie i trzecie.

SIŁY NATURY

plakat-maly01
plakat-maly01
Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Siły Natury. W dniach 12 - 21 października 2018 r. pokażemy jaką moc ma ogień także z muzyce!
Zeszłoroczny Festiwal Siły Natury – „Ziemia, planety, gwiazdy” rozpoczął projekt, którego celem jest prezentacja artystycznych związków, występujących w naturalny sposób pomiędzy żywiołami a muzyką. Po przybliżeniu widzom magii sił ziemi i jej oddziaływania na twórczość artystów, przyszedł czas na pełną pasji moc ognia.
Festiwal Siły Natury – „Moc Ognia” to pełne różnorodności koncerty dedykowane melomanom, ale również audycja dla dzieci, podczas których zaprezentowane zostaną utwory pełne płomiennego temperamentu i frenetycznego tempa. Niektóre widowiska łączyć będą w sobie muzykę z pełnym pasji tańcem, inne zaś dostarczą nam realistycznych wrażeń słuchowych. Program festiwalu na www.silynatury.pl

XXIII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa

Rok 2018 to czas wielkich jubileuszy: 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 90 rocznicy utworzenia Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu oraz powołania Polskiego Towarzystwa Ratunkowego. Podczas XXIII Ogólnopolskiego Forum Ratownictwa odbędzie się debata naukowa nt. „Ratownictwo medyczne w Polsce 1918-2018. Doświadczenia z przeszłości, współczesne kierunki rozwoju”. Obrady będą miały miejsce 9 października 2018 r. w Teatrze Miejskim i 10 października 2018 r. w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.
12