Sobota, 06 czerwca 2020 r.   Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumiła
Polskie Radio PiK » Patronaty
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)

WYDARZENIA


Festiwal Interpretacji Twórczości Amatorskiej AKT 2020

festiwal interpretacji twórczości amatorskiej
festiwal interpretacji twórczości amatorskiej
Festiwal Interpretacji Twórczości Amatorskiej AKT to nowy projekt Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Pomysł powstał we wrześniu 2019 roku, ale sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że nie może odbyć się w blasku reflektorów na scenie, a w zupełnie innej rzeczywistości – wirtualnej. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 13 – 20 lat z Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Celem festiwalu jest:
- zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności,
- popularyzowanie twórczości literackiej młodzieży,
- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni,
- rozwijanie zdolności aktorskiej,
- prezentacja talentów artystycznych dzieci i młodzieży,
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,
- promocja młodych talentów,
- promowanie wśród uczniów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego,
- upowszechnianie kultury żywego słowa,
- stworzenie możliwości szerokiej dyskusji oraz wymiany doświadczeń dotyczących różnych rodzajów wypowiedzi teatralnej

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000

Ogólnopolskie Spotkania Młodych LEDNICA 2000 każdego roku gromadzą kilkadziesiąt tysięcy młodych osób. W tym roku spotykamy się w nieco innej formie niż zwykle – zaprosimy uczestników na #Lednicawdomu. Połączymy się poprzez transmisję online, podczas której będziemy się modlić, śpiewać, wybierać Chrystusa i doświadczać wszystkich elementów Spotkania, które każdego roku gromadzą nas na Polach Lednickich. Pragniemy zachować entuzjazm i radość, jakie towarzyszą nam zawsze w pierwszą sobotę czerwca, a jednocześnie razem wypowiedzieć hasło tegorocznej Lednicy i słowa zawierzenia tak bardzo dziś aktualne – „Cały Twój”. To pierwsze spotkanie w Polsce, które z całym zaplanowanym programem zostaje przeniesione do Internetu! To pierwsze od 24 lat Spotkanie Lednickie, które przeżywać będziemy w domu! Zaproszeni są wszyscy: Młodzi, uczestnicy Lednicy Dziecka, Lednicy Seniora, Lednicy Motocyklisty!

Poetycki weekend w Krzywogońcu

Poetycyki weekend w Krzywogońcu 2020 2
Poetycyki weekend w Krzywogońcu 2020 2
Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na weekend 20 - 21 czerwca w malownicze Bory Tucholskie na dwie wyjątkowe poetyckie imprezy:

Sobota, 20 czerwca - Świętojańskie Poezjowanie nad jeziorem (Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza „Woda i ogień”, koncert Jaruha i VedaMira)

Niedziela 21 czerwca - Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły (Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Pszczołę”, koncert Leepeck)