Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Patronaty

KONKURSY I PLEBISCYTY

Przyjazny Dzielnicowy

Przyjazny Dzielnicowy
Przyjazny Dzielnicowy
Przyjazny Dzielnicowy
Przyjazny Dzielnicowy
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy rozpoczyna III edycję konkursu pn. „Przyjazny Dzielnicowy”. Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu to wizytówka policji.

Celem konkursu jest wyróżnienie dzielnicowych, którzy w ocenie społecznej wykazują się szczególnym zaangażowaniem i profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu społeczności lokalnej.

Zależy nam na wsparciu i docenieniu dzielnicowych wyróżniających się szczególną empatią i zaangażowanych w pomoc osobom w trudnych sytuacjach życiowych.

Konkurs wojewódzki „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”

Konkurs wojewódzki „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”
Konkurs wojewódzki „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy ogłasza konkurs „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Cele konkursu:
  • realizacja Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych,
  • rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży,
  • promowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych czytelnictwa,
  • popularyzacja metody booktalkingu, pozwalającej dzielić się entuzjazmem do książek i zachęcać do czytania dla przyjemności,
  • popularyzacja i zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do promocji czytelnictwa,
  • rozwijanie kreatywności, wrażliwości i zainteresowań literackich uczniów.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nagranie filmu w formacie MP4, którego treścią jest ustna prezentacja książki wybranej przez uczestnika spośród publikacji zakupionych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, metodą booktalkingu. Wypowiedź nie może przekroczyć 7 minut.

Prace muszą zostać nadesłane bądź osobiście dostarczone w formie nośnika elektronicznego lub przesłane drogą mailową w postaci linku do udostępnionego pliku w chmurze (na dysku internetowym, np. OneDrive, Dropbox, Dysk Google) do dnia 07.12.2018 r. na adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych
ul. M. Skłodowskiej-Curie 4; 85-094 Bydgoszcz

z dopiskiem:

Konkurs „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, Kuratora Oświaty, Marka Gralika oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje Polskie Radio PiK.