Niedziela, 24 lutego 2019 r.   Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Numer 112! To bardzo ważny numer!
uOrkiestra

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Pierwszy dzień tygodnia

dzisiaj po godz. 07:00

Ewa Dąbrowska
Przez ks. Frelichowskiego Zmarł w Dachau, tuż przed wyzwoleniem obozu, dziś jest błogosławionym Kościoła Katolickiego, patronem polskich harcerzy. Ks. Stefan Wincenty Frelichowski urodził się w 1913 roku w Chełmży, w momencie aresztowania był wikariuszem toruńskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu. W obozach pełnił posługę kapłańską, spowiadał i sprawował potajemnie msze św. Niosąc pomoc chorym więźniom zaraził się tyfusem, zmarł 23 lutego 1945r. w opinii świętości. Jan Paweł II wyniósł ks. Frelichowskiego na ołtarze w Toruniu 7 czerwca 1999r. Kilka miesięcy wcześniej za wstawiennictwem męczennika Dachau została uzdrowiona Joanna, córka państwa Grodzickich.

Śniadanie z muzami

dzisiaj po godz. 10:06

Ewa Dąbska
Duchową strawę stanowią produkty kultury w regionie - z mijającego tygodnia, nieprzeterminowane.

Póki my żyjemy

dzisiaj po godz. 12:00

Robert Erdmann
W audycji druga część spotkania z archeologią. Tym razem o grodach m.in. w czasach Mieszka I i wcześniejszych opowiedzą dr hab. Bartosz Kontny i dr hab. Tomasz Nowakiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie też o znaleziskach z Ostrowa Lednickiego.

Koncertowe Radio PiK

dzisiaj po godz. 19:00

Tomasz Kaźmierski
Przypominamy koncert zarejestrowany w naszym studiu już ponad 10 lat temu, bo w styczniu 2009 roku. Wystąpił wtedy zespół eXe, którego członkowie pochodzili z różnych polskich miast, ale na próby spotykali się w Gnieźnie. Muzyka gitarowa, chwilami mocna z żeńskim wokalem zawsze znajdzie swoich fanów!

Radiokonferencja

jutro po godz. 12:10

Marcin Kupczyk
W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

Muzyka i sport

jutro po godz. 17:00

Małgorzata Burchardt
Czy siatkarze Chemika zdobędą punkty w meczu z jednym z ligowych faworytów? Tego dowiemy się po poniedziałkowym meczu z Jastrzębskim Węglem. Bydgoszczanie podejmą rywali w hali Łuczniczka o 17.30. Faworytem są goście ze Śląska, ale ambitna drużyna Chemika potrafi walczyć z każdym, nawet najmocniejszym rywalem. W zespole przeciwnika jest kilku siatkarzy, którzy jeszcze niedawno grali w Bydgoszczy: mistrz świata Dawid Konarski, Wojciech Ferens, Nikodem Wolański, Dawid Gunia i Grzegorz Kosok. Miło będzie ich znów zobaczyć w akcji, ale trzymamy kciuki za Chemika.

Radio Planet i Komet

jutro po godz. 20:00

Piotr Majewski
Lecimy na Marsa... helikopterem! Zajrzymy też na poświęconą Czerwonej Planecie wystawę w toruńskim Domu Kopernika. Zagłębimy się także w dalekim Wszechświecie za sprawą teleskopów Europejskiego Obserwatorium Południowego.

Salon klasyczny

jutro po godz. 21:06

Ewa Dąbska i Magda Jasińska
W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.

Poeci rocka

we wtorek po godz. 19:00

Adam Droździk
Muzyka rockowa ma różne oblicza - potrafi rozładować nadmiar energii, porwać do tańca, oczarować swoją poezją... Być może poznasz coś, co poruszy Twoją wrażliwą duszę...

PiK-owa kawiarenka

we wtorek po godz. 21:06

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

Duża różnorodność części samochodowych do każdego samochodu
Reklama na stronie www.radiopik.pl
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Żaneta Walentyn

'Niewinny' emisja: 16.02.2019 reportaż Żanety Walentyn i Adriany Andrzejewskiej z Polskiego Radia PiK. 'Siedemnastka' emisja: 16.02.2019 reportaż Adriany Andrzejewskiej z Polskiego Radia PiK.

Muzyka

Muzyczne nowości tygodnia 18-24.02.2019

Bryan Adams feat. Jennifer Lopez - 'That's How Strong Our Love Is' Daria Zawiałow - 'Szarówka' Popovacula - 'Lustro' Red Box - 'This Is What We Came For' Kokab & Beatchild - 'Bottom Of You' Bryan Adams feat. Jennifer Lopez - That's How Strong Our Love Is Daria Zawiałow - Szarówka Kokab & Beatchild - Bottom Of You Płyta tygodnia: 'Tomasz Raczek: W kinie vol. 2' - Różni wykonawcy

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Związek Pracodawców Mediów Publicznych
Audytorium17
Enteo.pl
Cyfryzacja radia