Poniedziałek, 24 września 2018 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa
Ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie województwa

Polecamy w Polskim Radiu PiK

Koncertowe Radio PiK

dzisiaj po godz. 19:00

Dariusz Gross
Transmisja Z Hard Rock Pubu Pamela w Toruniu. wystąpi Magasin du café. Ich muzyka przywołuje atmosferę "retro": magię bistro, milongi i nowojorskich klubów unoszących się między nowoczesnością a tradycją.

Radio Planet i Komet

dzisiaj po godz. 20:00

Piotr Majewski
Elon Musk wysyła turystę w kosmos, a my przypomnimy szczegóły tej “wysyłki”. Poznamy też nowe znaczenie imion ARIEL i CAESAR. Pożegnamy kometę Giacobini-Zinner [czyt. Dżiakobini-Cinner] i zajrzymy w głąb ogromnej mgławicy na południowym nieboskłonie... Będzie też sporo propozycji konkursowych!

Salon klasyczny

dzisiaj po godz. 21:06

Ewa Dąbska i Magda Jasińska
W programie Andrzej Jagodziński i Robert Majewski o kompozycjach Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. W programie zaprosimy też na inaugurację Festiwalu "Muzyka w willi Blumwego" , czyli zaprosimy do naszego studia im. Jeremiego Przybory.

Poeci rocka

jutro po godz. 19:00

Adam Droździk
W pierwszy jesienny wtorek tego roku wrócimy do majowych wydawnictw, albumu, którym przypomniał o sobie Dave Sinclair, założyciel legendarnego CARAVAN. 10 października ukaże się album SANGUINE HUM, u nas próbka tej produkcji. Przedpremierowo zabrzmi warszawski RIVERSIDE, z którego całym materiałem zapoznamy się już 28 września. Wrócić powinna także ANN WILSON i Jej goście.

PiK-owa kawiarenka

jutro po godz. 21:06

Ewa Dąbska
Pretekstem do rozmowy z gośćmi kawiarenki są wydarzenia z szeroko pojętej dziedziny kultury: obejrzany spektakl, przeczytana książka, wysłuchany koncert, a także inne ważne wydarzenia godne zainteresowania, o których się mówi.

Muzyka źródeł

pojutrze po godz. 19:00

Przemysław Draheim
Korzenie muzyki rozrywkowej

Dwie strony ekranu

27 września po godz. 21:00

Bogumiła Wresiło, Iwona Muszytowska - Rzeszotek
O popularnych serialach telewizyjnych, najnowszych premierach kinowych oraz o życiu wielkich gwiazd – tych polskich i zagranicznych. Ponadto recenzje, dyskusje, opinie krytyków i widzów, dyskusje nad nową wizją sztuki, nowych trendach, nowatorskich inicjatywach, miejsce twórczych sporów dotyczących kontrowersyjnych wystaw, interesujących premier, oryginalnych spektakli.

Dyżur eksperta

28 września po godz. 12:15

Ewa Kurzawa
W audycji - zaproszeni do studia goście - doradcy podatkowi, przedstawiciele ZUS, NFZ, Policji - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. tel. 52 345 50 90

Jubiler Domino
www.CZESCIauto24.pl

Reportaże

Kaszeba/Człowiek z emerytki

'Kaszeba'/'Człowiek z emerytki' emisja: 01.09.2018 reportaże Żanety Walentyn W sobotnim cyklu 'Historie słowem pisane' Żaneta Walentyn porusza temat szczęścia. Co to jest szczęście i czy można osiągnąć takie stuprocentowo czyste szczęście? Czyste, wysublimowane szczęście... To pytanie, na które pewnie nikt nie zna odpowiedzi. Być może tak, ale nie na długo... może na krótkie chwile w życiu. Bohater reportażu pt. 'Kaszeba', pan Krzysztof Kapiszka odnalazł swoją drogą życiową. Choć ma pewne, wcale nie małe zmartw ...

Muzyka

Piosenka tygodnia: Andrzej Piaseczny - Cokolwiek potem

'Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem' - mówi o sobie wokalista opisując nastrój swojego najnowszego albumu. Płyta nosi tytuł 'O mnie, o tobie, o nas' i ukazała się w październiku 2017 roku. Piosenka 'Cokolwiek potem' to już piąty singiel promujący krążek. Muzykę do nagrania, podobnie jak do wszystkich na wydawnictwie, skomponowała Ania Dąbrowska, teksty są autorstwa Andrzeja Piasecznego. Album osiągnął status złotej płyty. 27 października, w ramach trasy promującej najnowszy krążek, wokalista z ...

Zielona strefa - cykl audycji o ochronie środowiska i ekologii

Wideo

Abonament

Fotogalerie

Audytorium17
Cyfryzacja radia
Enteo.pl
Związek Pracodawców Mediów Publicznych