Polskie Radio PiK
z 12 czerwca 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
Agnieszka Marszał
Autor: Agnieszka Marszał

W audycji "Sztuka życia" rozmawiać będziemy o modzie na bycie idealnie pięknym, lansowanej w mediach społecznościowych. Powtórka czwartkowej audycji.

8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Odliczamy już czas do wakacji, urlopów i wyjazdów, ale już w sobotni poranek i przedpołudnie znajdziemy sporo atrakcji przygotowanych na czerwcowy weekend w regionie! Koncerty w ramach Dni Inowrocławia czyli Ino Pop Festiwal, a może dla odmiany spływ jednym z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie- czyli Brdą ? Imprezy kulturalne a może wycieczka rowerowa z Torunia do Chełmna? Propozycji spędzenia wolnego czasu na Pomorzu i Kujawach będzie dużo, ale nie zabraknie też też letniej muzyki na weekend!

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

W programie wywołamy sportowy piłkarski klimat nawiązujący do rozpoczętych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Odwiedzimy naprawczą ekokawiarenkę na Barbarce, sprawdzimy co kryje się pod nazwą projektu Męska Szopa. Także jutro poznamy bliżej Kaczora Donalda , który miał niedawno swoje święto, pomówimy o dobrych radach, tych których słuchamy i tych które ignorujemy. Sprawdzimy także czy mamy jeszcze szansę na dietę last minute. A ...i jeszcze zaprosimy was na Rodzinny Piknik do Muzeum Twierdzy Toruń. Posłuchamy także kolejnego odcinka radionoweli "Cicha Dolina".

17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Mówić będziemy między innymi o wizycie w Europie prezydenta USA Joe Bidena i amerykańskich decyzjach dotyczących firmy budującej gazociąg Nord Stream 2. Powrócimy do rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Białorusi i do listu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego skierowanego do liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej. Porozmawiamy także o tym czy Donald Tusk może dać opozycji nowy impuls. Były przewodniczący Rady Europejskiej po raz kolejny sugeruje, że jest gotów by powrócić do krajowej polityki.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji o pierwszej pomocy, której zasady powinniśmy znać zwłaszcza w wakacje, gdy dochodzi do wielu wypadków nad wodą czy podczas uprawiania sportu, wrócimy do szczepień nastolatków, powiemy o bydgoskich półkoloniach i kongresie pedagogiki chrześcijańskiej.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty