Polskie Radio PiK
z 19 czerwca 2021 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

02:03
Seal - Crazy
6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Sztuka życia
8:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

U progu wakacji zapraszamy na czterogodzinną wyprawę po Pomorzu i Kujawach! Zaproponujemy odwiedzenie miejsc, w których warto spędzić urlop, ale nie zabraknie też zaproszeń do udziału w imprezach plenerowych i kulturalnych. W cyklu ''Lubię tu być'' wybierzemy się na kujawsko-pomorskie szlaki rowerowe , a w cyklu ''Dla lasu, dla ludzi'' odwiedzimy podwłocławskie lasy i udowodnimy, jak bardzo las jest przyjazny dla mieszkańców naszego regionu.W ramach wycieczek do najmniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego tym razem zatrzymamy się w Jabłonowie Pomorskim i w Radzyniu Chełmińskim. No oczywiście -jak zwykle zaserwujemy też naszym słuchaczom dużą porcję już wakacyjnej muzyki!

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Mimo, że upały sprzyjają lenistwu, ogrodowych roślin nie można teraz zostawić bez wsparcia. Im gorąco też daje się we znaki. Samo częstsze podlewanie to za mało, żeby roślina przetrwała upały. W sobotniej audycji "Raz na zielono" nasi eskperci powiedzą jak kwiaty i krzewy reagują na wysokie temperatury i jak pielęgnować rośliny w tym ukropie. Tradycyjnie będzie można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie. Telefon 52/345 50 90. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
17:00 Zwierzenia przy muzyce
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Gościem Zwierzeń przy muzyce będzie śpiewak, tenor, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i dyrektor II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego - Adam Zdunikowski

18:00 Salon klasyczny
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

1. Pierwsza część retransmisji koncertu zarejestrowanego w miniony czwartek w studiu PR PiK. Recital fortepianowy Michała Szymanowskiego z polskim programem i rozmowa z artystą 2. Spotkanie z Rafałem Gorzyckim, który pochwali się swoją najnowszą płytą.

19:00 Radiowy Klub Rodzica
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Po miesiącach spędzonych przed ekranem komputerów i nauce zdalnej, wakacje to dobry moment na zwiększenie dawki ruchu. Rower, pływanie, bieganie czy gra w piłkę nożną - różne aktywności na świeżym powietrzu - tego potrzebują teraz nasze pociechy -przekonuje Aleksandra Siedlaczek -fizjoterapeutka dziecięca, która będzie naszym gościem w Radiowym Klubie Rodzica. Bydgoscy Podróżnicy mama Agnieszka Molik-Matyga z synami - Tymkiem i Igorem zabierają nas na kolejna wyprawę po regionie - tym razem czeka nas m.in. pełna wrażeń wycieczka rowerowa kolejowym szlakiem oraz wędki!

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
0:00 Nuty i minuty