Polskie Radio PiK
z 20 czerwca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Jeśli straciłeś nadzieję, posłuchaj... Nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić, mówi pan Zdzisław. Jako wychowanek Domu Dziecka musiał walczyć o swoją pozycję. Tam też rozpoczął przygodę z muzyką ale i z alkoholem. Potem ożenił się, został ojcem. Jednak niebawem wszystko stracił, na długie lata trafił do więzienia. Dzisiaj Zdzisław Piechota jest uznanym artystą, jego witraże w połączeniu z bursztynem doceniają znawcy sztuki.

8:06 Piosenki na życzenie
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.

10:00 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W "Śniadaniu z Muzami" m.in.: relacja z premiery spektakli: "Testament Marii" w Teatrze Horzycy w Toruniu i "Dziewczynka z herbacianych pól" w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Zaprosimy na spotkanie z filmowcem Maciejem Cuske, który ma szansę na filmowego Orła w kategorii dokument, opowiemy o 8-ej edycji festiwalu "Oko nigdy nie śpi", który potrwa do poniedziałku w Ostromecku. Będzie spotkanie z światowej sławy kontratenorem Janem Jakubem Orlińskim i pianistą Michałem Bielem, którzy wystąpili w Filharmonii Pomorskiej. Naszymi gośćmi będą także: maestro Jerzy Maksymiuk i Grzegorz Turnau. Będzie też relacja z otwarcia wystawy "Stanisławski i uczniowie" w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

12:00 Gramy w Wami
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku

14:00 Rodzinny PiKnik
16:00 Muzyka i sport
19:00 Muzyka po godzinach
20:00 Ziarna losu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Fragmenty muru, przestronne piwnice do których wciąż można wejść. Wąska ścieżka prowadząca przez gąszcz krzewów. Wokół ogromne drzewa. Wystarczy stanąć w miejscu dawnego mostu. Spojrzeć na charakterystyczne zagłębienia po obu stronach. Zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że przed wiekami w wodach fosy musiały odbijać się mury całkiem sporego zamku. W niewielkiej wsi Lipienek w powiecie chełmińskim rozpoczniemy podróż śladami Krzyżaków, którzy mimo iż przez lata owiani byli złą sławą mieli spory wpływ na rozwój wielu miejsc w naszym regionie. "Śladami czarnego krzyża" - reportaż Michała Słobodziana.

21:00 Pomysł, innowacja, Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Do czego może przydać się indeksowanie ziemi wojsku, do czego urzędom miejskim, a do czego rolnikom? Jak będzie wyglądać przyszłość bankowości? W czym pomagać będą drony policji? Czym wkrótce zajmą się satelity? Odpowiedzi w audycji.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Jeśli straciłeś nadzieję, posłuchaj... Nie ma takiego dna, od którego nie można się odbić, mówi pan Zdzisław. Jako wychowanek Domu Dziecka musiał walczyć o swoją pozycję. Tam też rozpoczął przygodę z muzyką ale i z alkoholem. Potem ożenił się, został ojcem. Jednak niebawem wszystko stracił, na długie lata trafił do więzienia. Dzisiaj Zdzisław Piechota jest uznanym artystą, jego witraże w połączeniu z bursztynem doceniają znawcy sztuki. Powtórka porannej audycji.

0:00 Nuty i minuty
01:55
Garou - SEUL