Polskie Radio PiK
z 5 lipca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
01:24
Enej - Lili
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W tym wydaniu Radiokonferencji udział wezmą: poseł Piotr Król Prawo i Sprawiedliwość, poseł Dariusz Kurzawa Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska, poseł Jan Szopiński Lewica oraz Marcin Wroński Partia Republikańska. Rozmawiać będziemy o wydarzeniach ostatniego tygodnia, między innymi o przywództwie zasadniczych ugrupowań politycznych zarówno po stronie rządzącej i ich opozycji. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Jak pomóc mieszkańcom części powiatu sępoleńskiego - zastanawiały się jego władze na spotkaniu poświęconym skargom mieszkańców na uciążliwy odór, wydobywający się z chlewni, umieszczonych na tym terenie. Sprawa jest o tyle dziwna, że wszyscy są przekonani, iż wspmniane chlewnie działają w systemie bezściółkowym, a taki system jest zabroniony na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Dlaczego nie można poradzić sobie z problemem, jeśli wszyscy są przekonani, że hodowca łamie prawo?

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Program dopłat do zakupu samochodów elektrycznych „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystartuje 12 lipca br. W ramach kampanii elektromobilni.pl uruchomiono internetowy kalkulator, dzięki któremu każdy może sprawdzić, jakie pojazdy łapią się na dofinansowanie i ile będą finalnie kosztować. Jednocześnie z tego funduszu korzystać będą mogli przedsiębiorcy i samorządy. Jednocześnie utworzono nowy kierunek studiów podyplomowych, unikatowy program stażowy, praktyki studenckie w czołowych firmach, a także wymiana wiedzy eksperckiej i wspólne projekty naukowe oraz badawcze w obszarze elektromobilności. Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) podpisały stosowne porozumienie.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

20:00 Muzyka i sport
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na transmisję z pierwszoligowych rozgrywek żużlowych. Na stadionie w Bydgoszczy dojdzie do meczu rundy rewanżowej, w którym Abramczyk Polonia podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Pierwsze spotkanie na torze przeciwnika zakończyło się porażką naszej drużyny 40:50. Teraz trzeba przede wszystkim wygrać, a jeśli się uda to jeszcze zdobyć dodatkowy punkt bonusowy. Byłoby to szczególnie cenne, bo przeciwnik jest bezpośrednim rywalem Polonii w walce o udział w serii play-off. Spotkanie rozpocznie się wieczorem o 20.15.

23:00 Muzyka po godzinach
0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.