Polskie Radio PiK
z 12 lipca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty

audycja muzyczna

01:00
Seal - Crazy
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Przy rozbudowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wycięto prawie 900 drzew. W ramach rekompensaty spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne miała posadzić na terenie miasta prawie 2900 drzew. Część z nich przy ulicy Andersa. Okazuje się, że po ostatniej fali upału praktycznie wszystkie drzewa uschły. Nikt o nie nie dba - mówią mieszkańcy i dodają, że żal nie tylko drzew, ale i pieniędzy.

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Mieszkał w Bydgoszczy, pracował, brał czynny udział w życiu społecznym, aż pewnego razu postanowił rzucić wszystko i wyjechać na wieś. Mieszka w pięknym miejscu, gdzie onegdaj osiedlili się mennonici, tuż przy wale przeciwpowodziowym z daleka od siedzib ludzkich. Bohater reportażu pt. Świątek i Olendrzy zrobił to, co coraz częściej czynią Polacy, zapracowani, zestresowani, zaganiani postanawiają "zaszyć" się gdzieś daleko i odpocząć od zgiełku miasta.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Chrześcijaństwo zawsze było swego rodzaju znakiem sprzeciwu. Ale zarówno w pierwszych wiekach jak i w ostatnich stuleciach sprzeciw ten miał charakter krwawy i tragiczny. O męczennikach XX wieku, wiernych wbrew wszystkiemu, ale także o tym co budowało ich dzieło przed męczeństwem, chcemy dziś porozmawiać.

22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Nuty i minuty

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.