Polskie Radio PiK
z 14 lipca 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Coraz częściej pojawiają się głosy o niskich zasobach wody pitnej. Jednocześnie eksperci przypominają o rosnącym zagrożeniu suszami, co jest pokłosiem zachodzących zmian klimatycznych. Czy powinniśmy zmienić nawyki w obawie przed brakiem wody pitnej? Woda pitna w Polsce pochodzi z dwóch głównych źródeł: około 70% to ujęcia podziemne, a pozostałe 30% stanowią ujęcia powierzchniowe. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej i zyskania większego dostępu do funduszy wspólnoty, polskie samorządy dokonały znacznych inwestycji w infrastrukturę wodnokanalizacyjną. Pozwoliło to z jednej strony na zapewnienie dodatkowych ujęć wody pitnej, a z drugiej na polepszenie jej jakości. Jednak czy to wystarczy? Minie jeszcze sporo czasu, zanim nauczymy się odpowiednio gospodarować „deszczówką”. Dlatego musimy już teraz zmienić nawyki podczas codziennego użytkowania wody, aby zacząć ją oszczędzać. Co możemy zrobić? Jakie są zagrożenia? Jakie mamy systemowe rozwiązania?
13:00 Od ucha do ucha

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Nasz mały świat

Włocławek przymierza się do zrobienia inteligentych przejść dla pieszych. Będą one m.in. wyposażone w czujniki ruchu, więc kiedy pieszy zbliży się do przejścia zostanie ono lepiej oświetlone, co ma zwiększyć bezpieczeństwo. Statystyki w regionie nie są optymistyczne. Mimo że piesi mają od ponad miesiąca na przejściach większe prawo, to w naszym regionie ich bezpieczeństwo się nie poprawiło. W porównaniu z czerwcem roku poprzedniego więcej pieszych zginęło i zostało rannych.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia

Dwór Marzeń w Sielcu - to miejsce pełne historii i wielkiej pasji. 20 lat temu zadbała o nie Katarzyna Rodziewicz nasza radiowa koleżanka. To właśnie tutaj mieszkał admirał Józef Unrug twórca Marynarki Wojennej w Polsce. Jego historia w tym miejscu jest ciągle żywa, w każdej chwili mogą tam państwo jechać, miło spędzić czas i poznać historię nie tylko naszego regionu. To miejsce powstało z wielkie pasji i miłości do historii ale także gigantycznego zaangażowania Katarzyny, która sama przeprowadziła tu wiele remontów i stworzyła archiwum admirała.
19:00 Archiwum radiopik.pl

W audycji: Dzień dobry – to my; Podróż do Wenecji w 1977 i 1994 roku; Rety, ludzie, estrada przyjechała; Pieśniarz kujawskiej ziemi; Słownik Wyrazów Zapomnianych; BIM 83; O pomniku co nie chciał się poddać; sytuacja radiowa na Pomorzu Zachodnim w lipcu 1945 roku.
20:00 Wygadani, oczytani, osłuchani

Audycja propagująca wiedzę o języku polskim i kanonie literackim, którą mieć powinien przynajmniej maturzysta. W audycji między innymi: porady językoznawców jak mówić i pisać poprawnie, regionalizmy, gwary środowiskowe, ale także język współczesnej młodzieży, zapożyczenia, język branżowy. Podpowiemy, jak napisać podanie, życiorys, inne pisma urzędowe. Będą też konkursy z nagrodami książkowymi. A to wszystko okraszone polską piosenką aktorską, z dobrym tekstem i ambitną muzyką.
21:00 Muzyka po godzinach
22:00 Muzyczne podróże

Audycja oparta na twórczości „niecodziennej” , nieznajdującej miejsca w innych pasmach. Ideą główną są muzyczne podróże w różne strony świata, bogate w dźwięki wyróżniające owe krainy różnorodnością, odmiennością, oryginalnością i egzotyką brzmienia. Pokonujemy również czas, wyruszając w podróże sentymentalne, wracając do momentów ważnych dla historii muzyki w różnych jej odcieniach.
23:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.