Polskie Radio PiK
z 26 lipca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście - parlamentarzyści z Kujaw i Pomorza, omawiają najważniejsze, polityczne wydarzenia minionego tygodnia. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

16:30 Nasz mały świat
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Czy malowniczo położony nad Brdą w Smukale las przestanie istnieć? Część mieszkańców dzielnicy obawia się nowego planu zagospodarowania przestrzennego tej okolicy. Pojawiają się informacje, że las może zostać wycięty pod budowę domów. Więcej na ten temat w audycji.

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Stabilizacja, ale i rozwój w branżach: budowlanej i przemysłowej - tak w wielkim skrócie można podsumować barometr zatrudnienia na najbliższe miesiące przygotowany przez firmę ManpowerGroup. W trzecim kwartale roku ponad 80 procent przedsiębiorców zamierza utrzymać liczbę pracowników na niezmienionym poziomie. Z kolei 13 procent firm z branży przemysłowej i 15 procent z branży budowlanej zamierza zatrudniać nowe osoby. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani? Między innymi o tym w audycji.

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Sięgamy do archiwum. O dziejach Włocławka w cyklu "Pomorze i Kujawy - nasza historia" opowie kierownik Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Tomasz Wąsik.

20:00 Historie słowem pisane
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Rozmawiać będziemy o ciekawym pisarzu katolickim, Hilarym Bellocu. Naszym gościem będzie tłumacz jego książek — Jan Franczak

22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.