Polskie Radio PiK
z 18 września 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
03:22
Igo - Helena
6:00 Agroporanek
Autor: Andrzej Krystek

Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Naprotechnologia. Trafna diagnostyka, indywidualne podejście do pacjenta, interdyscyplinarne, holistyczne i przyczynowe leczenie stanowią jej fundament. Naprotechnologia korzysta z najnowszych osiągnięć medycyny i nie dotyczy jedynie niepłodności. Uwzględnia naturalne procesy zachodzące w organizmie człowieka i nie przekracza pewnych granic. Centrum Troski o Płodność Nowe Życie w Bydgoszczy zajmuje się leczeniem z wykorzystaniem naprotechnologii. Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W audycji: - inauguracja 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego dziełem Krzysztofa Pendereckiego "Siedem bram Jerozolimy" - Łukasz Wodyński prezentuje swoje prace w bydgoskiej Galerii Sztuki - ruszyła 15. edycja Art Moves - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach w Toruniu - W Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy kolejne imprezy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - wystawa i promocja przewodnika - wystawa "Świat duchowej wyobraźni" w Muzeum Etnograficznym we Włocławku - w Bibliotece UKW mówiono o kulturze studenckiej, a przed nami kolejne wydarzenia - toruńscy muzycy zebrani w grupie Z(grany) Toruń nagrali teledysk, mają też dalsze plany - zapowiemy także 12. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego - i odwiedzimy toruńską galerię Wozownia

12:00 Gramy z Wami
14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Muzyka i sport
20:00 Ziarna losu
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

W niedzielnej audycji dwa reportaże. "To nie musi być smutna historia" Joanny Sikory z Polskiego Radia Białystok to opowieść o tym jak zbudować swój świat nie mając oparcia w rodzinie. Jak być szczęśliwą dorastając w domu pełnym nieszczęścia. Reportaż "Czekaliśmy wiosny" to z kolei wspomnienie Krystyny Buniak z Torunia, która w wielu 13 lat została wraz z bliskimi wywieziona na Syberię. 17 września, rocznica ataku ZSRR na Polskę, to zarazem Dzień Sybiraka.

21:00 Pomysł-Innowacja-Kariera
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji relacja z konferencji i wystaw na zakończenie projektu EcoSET w którym brała udział Politechnika Bydgoska. Projekt miał umiędzynarodowić bydgoską uczelnię. Poza tym powiemy o tym czy rozwiązania dotyczące pracy zdalnej na stałe wpiszą się w rynek pracy.

22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Naprotechnologia Trafna diagnostyka, indywidualne podejście do pacjenta, interdyscyplinarne, holistyczne i przyczynowe leczenie stanowią jej fundament. Naprotechnologia korzysta z najnowszych osiągnięć medycyny i nie dotyczy jedynie niepłodności. Uwzględnia naturalne procesy zachodzące w organizmie człowieka i nie przekracza pewnych granic. Centrum Troski o Płodność Nowe Życie w Bydgoszczy zajmuje się leczeniem z wykorzystaniem naprotechnologii.

0:00 Nuty i minuty
01:30
Inna - Up