Polskie Radio PiK
z 19 września 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
01:30
Inna - Up
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W tym wydaniu Radiokonferencji udział wezmą: - poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), - poseł Robert Kwiatkowski (PPS), - poseł Tomasz Lenz (Koalicja Obywatelska), - Paweł Skutecki (Solidarna Polska). Będziemy rozmawiać między innymi burzliwym posiedzeniu Sejmu, o sejmowej uchwale w sprawie reparacji, o dymisji wiceministra rolnictwa oraz o otwarciu przekopu Mierzei Wiślanej, a także o poprawce do Ustawy, która ma zablokować fuzję bydgoskich szpitali uniwersyteckich.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

O płacy minimalnej i rynku pracy dla cudzoziemców dyskutować będą przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców: Sławomir Witkowicz, Leszek Walczak i Janusz Niewiadomski.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Historie słowem pisane
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Próba rzucenia się pod pędzącą karetkę. Wielogodzinny krzyk. Kłopoty z zapamiętywaniem, ale także otwartość, wrażliwość, chęć poznawania świata. To tylko ułamek bardzo złożonej rzeczywistości z jaką zmagają się dzieci z FAS czyli Alkoholowym Zespołem Płodowym. Specjaliści przekonują, że nawet mała ilość alkoholu wypitego w ciąży może zaszkodzić dziecku. Dziś w audycji opowieść o Julii i jej rodzicach zastępczych, którzy od kilku lat uczą się życia z FAS. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Michała Słobodziana pt. "Każde dziecko ma w sobie zapalnik".

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Rozmawiać będziemy ze znawcą historii Niemiec prof. Grzegorzem Kucharczykiem, nie tylko o reparacjach, ale o Kościele w tym narodzie w czasach Hitlera i dziś.

22:00 Polskie granie
23:00 Przebojowa godzina
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.