Polskie Radio PiK
z 14 listopada 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
00:50
Dotan - Numb
02:39
Texas - Hi
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Marcin Glapiak
Autor: Marcin Glapiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Podczas audycji "Radiokonferencja" politycy z regionu będą dyskutować na temat : - ewentualnego zniesienia lub ograniczenia immunitetów - zapowiedzi rządu dotyczącej rozwiązania problemu alkoholizmu, - ile list na opozycji przed wyborami?. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Jaka będzie przyszłość Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela w Bydgoszczy? Czy pomysł władz UMK dotyczący fuzji dwóch szpitali uniwersyteckich został jedynie odłożony w czasie? Nowe zapisy ustawowe wymagają przy takich zmianach, zgody Ministrów: Zdrowia i Nauki. Czy pacjenci będą mieli lepszy dostęp do szpitalnych procedur po połączeniu szpitali: Biziela i Jurasza? O sytuacji Szpitala Biziela mówić będą przedstawiciele dwóch organizacji związkowych, dyrektor szpitala - Wanda Korzycka Wilińska i rzecznik UMK - prof. Marcin Czyżniewski.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Porozmawiamy o konserwacji dzieł sztuki, a zwłaszcza architektury. Działania konserwatorskie nie pozostają bez wpływu na wygląd samego dzieła. Co więcej, zmieniają się nie tylko poglądy na to jak dziś powinny wyglądać zabytki. Zmienia się też nasza wiedza o tym, jak wyglądały one w dawnych czasach. I często powstają dylematy z którego okresu okresu wygląd mamy zachować i dlaczego. O tym wszystkim opowie prof. Jacek Kowalski — historyk sztuki z UAM w Poznaniu

22:00 Polskie granie
23:00 Przebojowa godzina
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.