Polskie Radio PiK
z 21 listopada 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
04:21
a-ha - As If
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Marcin Glapiak
Autor: Marcin Glapiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W audycji zaproszeni do studia Polskiego Radia PiK goście: Michał Gazda z Solidarnej Polski, poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), poseł Dariusz Kurzawa (PSL Koalicja Polska) i poseł Robert Kwiatkowski (Polska Partia Socjalistyczna), rozmawiać będą m.in. o incydencie w Przewodowie, o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, o reformie kodeksu karnego oraz o dalszym ciągu sporu o pieniądze z Unii Europejskiej. Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Paderewskiego to obok Konkursu Chopinowskiego drugi tak prestiżowy organizowany w kraju. Początkowo konkurs ogólnopolski międzyuczelniany, którego pierwszym laureatem w 1961 roku był bardzo zdolny pianista Jerzy Maksymiuk obecnie o randze światowej zaliczany do najtrudniejszych konkursów pianistycznych. W audycji podsumujemy to dwutygodniowe święto pianistów, a także zastanowimy się, jak to wydarzenie oddziałuje na Bydgoszcz i region.

19:00 Z sercem na dłoni
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

W audycji powiemy o działalności Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami. Będzie o t.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

W audycji „Wiara tworzy kulturę” rozmawiać będziemy o Kongresie Edukacji Klasycznej, który 16 listopada br. odbył się w Warszawie. Naszymi gośćmi będą: organizator kongresu dr Artur Górecki i jeden z prelegentów prof. Rafał Toczko. Do wysłuchania audycji zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie muzyczne nowości i premiery (m.in. od Lady Pank i Krzysztofa Zalewskiego) oraz najpopularniejsze polskie utwory ostatnich tygodni. Pojawią się też nagrania z najpopularniejszych płyt w Polsce i koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach. Gościem specjalnym programu będzie Ania Dąbrowska.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Program zdominują największe hity jesieni oraz muzyczne propozycje na tegoroczną zimę. Będą też premiery oraz nagrania z naszej playlisty. Zerkniemy też na szczyt polskich i europejskich list przebojów. Muzycznie swoją obecność w ''Przebojowej Godzinie'' potwierdzili m.in. Adele, Ed Sheeran i Alvaro Soler.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.