Polskie Radio PiK
z 28 listopada 2022 roku

0:00 Nuty i minuty
02:31
a-ha - As If
02:44
JEM - THEY
05:28
Wilki - Urke
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Marcin Glapiak
Autor: Marcin Glapiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Politycy z regionu - skomentują rezolucję Parlamentu Europejskiego uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm, propozycję Niemiec rozmieszczenia w Polsce rakiet Patriot oraz plany zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa i związany z tym apel prawników aby prezydent nie podpisał zgody na wejście w życie nowych przepisów. Audycja z transmisją wideo. Goście: Tomasz Latos - PiS Paweł Skutecki -Solidarna Polska Dariusz Kurzawa - PSL Tomasz Lenz - PO

13:00 Od ucha do ucha
15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Jak wygląda obecnie rynek pracy? Czy spowolnienie gospodarcze będzie skutkować słabszym wzrostem płac, czy znacznym wzrostem bezrobocia? Czy podwyżka w przyszłym roku składki ZUS dla przedsiębiorców będzie gwoździem do trumny dla wielu mikrofirm? Jaką rolę odgrywają w obecnej sytuacji związki zawodowe. O tym dyskutować będą przedstawiciele związków zawodowych i Pracodawców Pomorza i Kujaw.

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W Radiowym Teatrze Wyobraźni zapraszamy na słuchowisko "Kulig" na podstawie komedii o tym samy tytule napisanej przez Józefa Wybickiego. Mało kto wie, że Józef Wybicki, którego rok obchodzimy, nie tylko był twórcą słów do hymnu narodowego, ale również pisał utwory sceniczne, zarówno dramaty, jak i komedie. Słuchowisko powstało w Radiu Gdańsk, adaptacja Henryk Rozen, realzacja Jacek Puchalski.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

„Patrząc na obrazy jesteśmy ślepi, nie rozumiemy podstawowych kodów przekazu, nie wiemy co i dlaczego jest na nich przedstawione, nie rozumiemy do jakich światów dzieła sztuki nas odsyłają. Co gorzej, ignorancja oraz charakterystyczne dla epoki internetu, cynizm i ironia, coraz częściej wiodą na manowce” - tak napisał kilkanaście dni temu Juliusz Gałkowski, będąc pod wrażeniem wystawy pt. „Namalować katolicyzm od nowa”. Z nim właśnie porozmawiamy w ostatniej listopadowej audycji z cyklu „Wiara tworzy kulturę”, do której wysłuchania zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
23:00 Muzyka po godzinach
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.