Polskie Radio PiK
z 9 stycznia 2023 roku

0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Marcin Glapiak
Autor: Marcin Glapiak

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy – codzienny poradnik językowy, kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa i coacha, a o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Autor: Michał Jędryka

W Radiokonferencji udział wezmą Tomasz Rega — Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Sosnowski — Polskie Stronnictwo Ludowe Marcin Sypniewski — Konfederacja Andrzej Walkowiak — Republikanie Porozmawiamy między innymi o cenach paliw, o niemieckiej odpowiedzi na roszczenia reparacyjne, o projekcie budżetu państwa i budżetach samorządów, o sporze dotyczącym pieniądza w Polsce – czy gotówka powinna przetrwać oraz o możliwych scenariuszach roku wyborczego, który się właśnie rozpoczyna.

13:00 Od ucha do ucha
Autor: Bogumiła Wresiło i Eryk Hełminiak

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!

15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

W najbliższy piątek w Filharmonii Pomorskiej inauguracja Roku Andrzeja Szwalbego. W tym roku mija setna rocznica urodzin wieloletniego dyrektora bydgoskiej filharmonii, pomysłodawcy powstania wielu instytucji kultury w Bydgoszczy. Jakim był człowiekiem, co spowodowało, że warszawianin zakochał się w Bydgoszczy? Co zawdzięczamy temu wizjonerowi? Opowiadać będą - Urszula Guźlecka, Maciej Puto i Cezary Nelkowski

19:00 Z sercem na dłoni
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

20:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

W audycji „Wiara tworzy kulturę” będziemy kontynuować temat dotyczący sytuacji Kościoła po śmierci Benedykta XVI. Porozmawiamy o Ratzingera koncepcji liturgii i o tym, co z niej trwale w Kościele powinno pozostać. Gośćmi w audycji będą ks. Karol Rawicz Kostro, Dyrektor Centrum Formacji Liturgicznej w Bydgoszczy oraz dr Paweł Beyga z redakcji kwartalnika „Christianitas”. Do wysłuchania audycji zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.

22:00 Polskie granie
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Oprócz muzycznych nowości i premier w ''Polskim Graniu'' także koncertowy przewodnik po Pomorzu i Kujawach oraz nagrania ze szczytu listy najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Zagramy też fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. Lanberry pod koniec 2022 roku wydała swoją czwartą płytę zatytułowaną ''Obecna''. Autorka hitów ''Piątek'' i ''Gotowi na wszystko'' tym razem proponuje 12. nowych zróżnicowanych stylistycznie przebojowych piosenek.

23:00 Przebojowa godzina
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Nowości, muzyczne premiery oraz nagrania ze szczytów polskich i europejskich list przebojów wypełnią ''Przebojową Godzinę''. Opowiemy też o najciekawszych koncertach, które zagrają w Polsce w 2023 roku największe światowe gwiazdy! Będą również fragmenty naszej ''Płyty Tygodnia''. To nowa- czwarta płyta Lanberry- krążek ''Obecna''.

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.