Polskie Radio PiK
z 21 stycznia 2023 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
Dariusz Tomaszewski
Autor: Dariusz Tomaszewski

od wtorku do soboty: 5:40 kolejny odcinek powieści.

6:00 Raz na ludowo
Autor: Andrzej Krystek

Kujawy i Pomorze to region wyjątkowo bogaty etnograficznie. Andrzej Krystek prezentuje sztukę twórców ludowych, zespołów folklorystycznych. Są też relacje z imprez, festiwali, przeglądów folkowych i jarmarków sztuki ludowej.

7:00 Bywaj zdrów!
Sława Skibińska-Dmitruk
Autor: Sława Skibińska-Dmitruk

Styczeń to czas składania życzeń babciom i dziadkom - w programie sporo rad dla seniorów. Dietetyk podpowie, czego nie powinno zabraknąć na talerzu. Neuropsycholog doradzi - jak trenować mózg, by jak najdłużej zachował swoje funkcje. W audycji będziemy też na wirtualnym treningu...senior zakłada specjalne gogle i ćwiczy pamięć. Będziemy też mówić o tym , jak przebiega rozmowa z dyspozytorem numeru alarmowego, o co pyta i dlaczego to robi? A audycji powiemy o otyłości dzieci i młodzieży. Kujawsko-Pomorskie jest tu na niechlubnym podium.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
10:00 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na weekend, nie wie czy wybrać się do kina, do teatru, a może na koncert- podpowiemy! A jeśli ktoś inny zastanawia się - zostać w domu, czy może jednak wypoczywać aktywnie - doradzimy! Poza tym przybliżymy naszym słuchaczom w ciekawe miejsca regionu -m.in. unikatowy klasztor w Mogilnie oraz pałac w Samostrzelu. Odwiedzimy też Golub-Dobrzyń i zagramy dużo gorącej muzyki na styczniowe sobotnie przedpołudnie

12:00 Raz na zielono
13:00 Radio dzieciom
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Dzieci od 4 do 10 lat znajdą w programie zagadki dla siebie, dorośli będą walczyć o możliwość udziału w audycji swoich dzieci, z przedszkolakami i uczniami szkół dyskutujemy o nurtujących ich sprawach. A także: rekomendacje filmów, spektakli, przedstawień i koncertów adresowanych do dzieci, lista przebojów dziecięcych.

14:00 Rodzinny PiKnik
16:30 W Cichej Dolinie

Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Bydgoscy siatkarze zagrają w sobotę z jednym z faworytów pierwszoligowej rywalizacji. Visła podejmie w hali Łuczniczka Avię Świdnik. Nasz zespół w nowym roku nie odniósł jeszcze zwycięstwa, ponosząc dwie wyjazdowe porażki po pięciosetowych pojedynkach. Przeciwnik zanotował jedną wygraną nad ostatnim w tabeli SMS-em Spała. Visła postara się w tym spotkaniu o przełamanie i zdobycie kompletu punktów. Przypominamy, że w pierwszej rundzie w meczu tych zespołów lepsi byli bydgoszczanie, którzy na wyjeździe zwyciężyli 3:1. Początek sobotniego spotkania o 17.00.

20:00 Lista Przebojów
22:00 Radio Beat
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

Audycja muzyczna skupiająca się na muzyce elektronicznej – jej tanecznej odmianie, tzw. muzyce klubowej. Prezentująca takie odmiany jak house, techno, drum’n’bass i podobne. Tego typu muzyka to cała scena brzmień, imprez, subkultur, festiwali. Prezentowane będą klasyczne nagrania, nowości i zestawienia bestsellerów oraz, uwaga, specjalnie przygotowane sety przez djów! To będą gorące noce!

0:00 Nuty i minuty