Polskie Radio PiK
z 28 czerwca 2021 roku

0:00 Nuty i minuty
02:36
Jain - Come
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Daria Kosmala
Autor: Daria Kosmala

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.

9:00 PiKtogramy
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Magazyn PiKtogramy - codzienny poradnik językowy,kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, zjawiska społeczne w codziennych komentarzach socjologa, filozofa, etyka, psychologa, coach'a, o 11:40 kolejny odcinek powieści.

12:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

12:10 Radiokonferencja
Marcin Kupczyk
Autor: Marcin Kupczyk

Politycy z regionu- goście Radiokonferencji skomentują odejście trojga posłów z klubu PiS i formalną utratę większości, reakcję Izraela na nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego oraz kongres programowy "Porozumienia" Jarosława Gowina. Goście: Tomasz Latos (PiS), Andrzej Walkowiak (Partia Republikańska), Marcin Sypniewski (Konfederacja), Adam Banaszak (Porozumienie), Arkadiusz Myrcha (PO). Audycja z transmisją wideo.

13:00 Od ucha do ucha
15:00 Magazyn Informacyjny

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

15:07 Popołudnie z nami
16:30 Nasz mały świat
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Od momentu postawienia pomnika i ławeczki Mariana Rejewskiego był on już dziesięciokrotnie niszczony. Wokół pomnika jest zainstalowany monitoring. Czy zatem złapano już sprawców poprzednich zniszczeń? Czy w Bydgoszczy tylko genialny matematyk Rejewski "zasłużył" sobie na takie traktowanie, czy też wszystkie pomniki są regularnie dewastowane?

17:00 W dobrym tonie
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Wojciech Sobociński
Autor: Wojciech Sobociński

Czy chcieliby Państwo przejechać sto kilometrów za dziewięć złotych? No przecież nie ma takich samochodów, a benzyna już prawie za sześć złotych. Okazuje się jednak, że takie są obecnie koszty eksploatacji samochodów o napędzie elektrycznym, a problematyką elektromobilności zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Czy Polacy myślą o zeroemisyjnych środkach lokomocji? Jak rozwija się w Polsce sieć stacji do ładowania? Czy transport publiczny przejdzie na elektro pojazdy? Czy zwycięży motoryzacja elektryczna czy wodorowa? Jaki wpływ elektromobilność będzie miała na naszą gospodarkę i warunki życia?

19:00 Pomorze i Kujawy - nasza historia
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Audycja z udziałem historyków przedstawiająca najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z historii regionu.

20:00 Historie słowem pisane
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W Radiowym Teatrze Wyobraźni zaprezentujemy słuchowisko dokumentalne Macieja Słysza "358 dzień roku" z PR Rzeszów, uhonorowane Nagrodą Specjalną, ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji,na zakończonym właśnie Konkursie Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2012. Słuchowisko przedstawia życie więzienne w aurze Świąt Bożego Narodzenia.

21:00 Wiara tworzy kulturę
Autor: Michał Jędryka

Będziemy rozmawiać o polskiej chrześcijańskiej myśli politycznej od Piotra Skargi po Stefana Kisielewskiego, a naszym gościem będzie autor książki "Zboże polskiego myślenia" profesor Jacek Bartyzel.

22:00 Muzyka po godzinach
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.