Sobota, 25 czerwca 2022 r.   Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Polskie Radio PiK » Patronaty
Leszczyńskiego

WYDARZENIA


46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Golubskim

Piątek, 1 lipca

Godz. 18:00 - przemarsz przez miasto – inauguracja Turnieju na Rynku Golubskim

Sobota, 2 lipca

Godz. 12:00 – otwarcie turnieju
Godz. 12:30 – eliminacje turnieju kuszniczego, łuczniczego, rzutu włócznią, rzutu toporem (fos )
Godz. 12:30 – konny turniej zręcznościowy cz.I
Godz. 14:30 – konny turniej młodych rycerzy
Godz. 15:00 – pokazy kaskaderskie grupa Daniela Tomaszewskiego
Godz. 15:30 – turniej kruszenia kopii – joust
Godz. 16:00 – kadryl w wykonaniu Stajni Zamkowej „Pałasz”
Godz. 16:30 – prezentacja Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Godz. 21:00 – konny turniej par
Godz. 22:00 – nocny pokaz „Koń i ogień – dwa żywioły” - grupa Daniela Tomaszewskiego

Niedziela, 3 lipca

Godz. 11:00 – otwarcie drugiego dnia turnieju
Godz. 11:30 – finały turnieju kuszniczego, łuczniczego, rzutu włócznią, rzutu toporem ( fosa )
Godz. 11:30 – kadryl w wykonaniu Stajni Zamkowej „Pałasz”
Godz. 12:00 - prezentacja Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Godz. 12:30 – konny turniej zręcznościowy cz. II – finał
Godz. 14:30 – konny turniej Młodych rycerzy
Godz. 15:00 – pokaz kaskaderski grupy Daniela Tomaszewskiego
Godz. 15:30 – turniej kruszenia kopii – joust
Godz. 16:30 – wręczenie nagród, zakończenie turnieju

Ponadto w czasie turnieju odbywać się będą: turniej bojowy pieszy, pokazy grup rekonstrukcyjnych, jarmark, zwiedzanie Zamku i obozowiska rycerskiego.

UWAGA ! Godziny poszczególnych punktów programu podano orientacyjnie. Organizator ma prawo do wprowadzania zmian w programie.

Motorowodne Mistrzostwa Świata zawitają do Żnina w dniach 24-26 czerwca!

mat. organizatora
mat. organizatora
mat. organizatora
mat. organizatora
Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbędzie się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250.

Ponadto zobaczymy łodzie klas: F4, F-125, OSY-400, GT-30 i GT-15, które zawalczą w pierwszej eliminacji Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski.

Jednak zawody motorowodne w Żninie to nie tylko rywalizacja sportowa. W piątek na żnińskiej promenadzie wystąpi zespół Modesta Pastiche, a na Placu Wolności podziwiać będziemy spektakl teatralny pt. „Raport”.

25 czerwca plażę nad Jeziorem Żnińskim Małym opanują klubowe klimaty, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Sounds of Paradise! Po raz kolejny imprezę tworzymy wspólnie z Clubsound Management. Tym razem do Żnina przybędzie Lomax, Emdi i znany z poprzedniej edycji duet – Melo Kids.

Ostatniego dnia zawodów – w niedzielę 26 czerwca - zmieniamy klimaty muzyczne. Free Road i Over the Under to mocne rockowe granie, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających fanów.

Wydarzenie organizują: Międzynarodowa Unia Motorowodna, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu "Baszta" oraz Gmina Żnin
Partnerem głównym zawodów jest ZOM Świdnica.

Są z nami również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Powiat Żniński, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie, Żniński Dom Kultury, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PUK Sp. z o.o. w Żninie, Pałuckie WOPR, KILWATER i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Patronami medialnymi zawodów są: Onet.pl i Przegląd Sportowy.
Partnerami medialnymi zawodów zostali: Polskie Radio PiK i Gazeta Pomorska.

Dni Rypina 2022

Zaczynamy Dni Rypina 2022!

To wyjątkowa okazja do wspólnie spędzonego czasu i udanej zabawy. W programie tegorocznych Dni Rypina szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego celebrowania święta naszego miasta.

Sponsorem Głównym Dni Rypina 2022 jest PKN ORLEN. Partnerami wydarzenia są Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój, Cedrob S.A., RKS „Lech” i Wiksbud Sp. z o.o. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.

Organizatorami Dni Rypina są: Urząd Miasta Rypin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rypiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie.

V edycja „Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem”

Fundacja czAR(T) Krzywogońca zaprasza na wyjątkowe wydarzenie łączące poezję i tradycję słowiańską. 25 czerwca w wiosce Krzywogoniec w Borach Tucholskich zagości

V edycja „Festynu Poetyckiego Leśnej Pszczoły ze Świętojańskim Poezjowaniem”.

Impreza odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Krzywogońcu: popołudniu w budynku Galeria Sztuki Krzywogoniec 53 i wieczorem w Amfiteatrze nad jeziorem Krzywogoniec. Lokalizacje te dzieli 15 minut spaceru.

A w programie...

Jarmark Nowalijkowy

26 czerwca w ramach obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Kruszwicy odbędzie się Jarmark Nowalijkowy. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest promocja Kół Gospodyń Wiejskich, produktów przedsiębiorstw z naszego regionu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego odżywiania. Organizatorami wydarzenia jest Gmina Kruszwica oraz Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi.

Podczas jarmarku odbędą się dwa konkursy kulinarne dla KGW z województwa kujawsko- pomorskiego tj. „Bitwa regionów” organizowany przez KOWR oraz konkurs „Nowalijki samo zdrowie”, organizowany przez Gminę Kruszwica. W dniu imprezy do Kruszwicy przyjeżdżają wystawcy z całej Polski, u których można zakupić unikatowe produkty np. chleb, sery, nalewki, miody, przyprawy, wyroby z siana, rzeźby, artykuły z drewna i wiele innych. Podczas wydarzenia nie zabraknie także występów artystycznych w tym występ zespółu Kłopocianie oraz Retro Biesiada Polska.

Partnerami Jarmarku Nowalijkowego są: Danone Sp. z o.o., KOWR, Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego w Kruszwicy, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy Zakład Doświadczalny Kołuda Wielka oraz Bunge Polska. Impreza została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz patronatem medialnym TVP Bydgoszcz, Radia PiK oraz Gazety Pomorskiej.

Rypin Cup Balonowy Puchar Polski

BALONY PONOWNIE ZAGOSZCZĄ W RYPINIE

W dniach od 29 czerwca do 2 lipca po raz kolejny nad naszym miastem będzie można podziwiać balony. Rypin Cup 2022 - Balonowy Puchar Polski tradycyjnie rozpocznie się przejazdem załóg balonowych z palnikami. W kolejnych dniach, jeśli pozwoli na to aura odbędą się poranne i wieczorne loty do konkurencji. Ponadto nie zabraknie corocznego, niezwykle efektownego nocnego pokazu balonów, któremu towarzyszyć będzie m.in. pokaz FireShow.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, do wspólnej zabawy oraz podziwiania kolorowych balonów, unoszących się nad naszym miastem i okolicą.

Sponsorem Głównym Rypin Cup 2022 - Balonowy Puchar Polski jest Energa z Grupy ORLEN. Sponsorem Wspierającym i Wyłącznym Dostawcą Gazu jest Gaspol S.A. Partnerami wydarzenia są firmy: Rejs, Damix i Lewiatan. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Rypin, Grupa HiFly, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rypiński Dom Kultury.

Wystawa Zabytkowych Pojazdów

Jeżeli jesteś fanem starej motoryzacji i posiadasz „pełnoletnie” auto zapraszamy na Miejską Wystawę Zabytkowych Pojazdów.

Już 17 lipca od godziny 10.00 na Placu Jana Pawła II będzie można zachwycić się pięknem odrestaurowanych pojazdów minionych dekad. Na uczestników tegorocznego wydarzenia czekają konkursy z nagrodami, a na zakończenie wystawy tradycyjnie rajd. Wszyscy właściciele zabytkowych pojazdów zgłoszeni w Wąbrzeskim Domu Kultury do 8 lipca otrzymają w Biurze Organizacyjnym mieszczącym się na ul. Poniatowskiego 8 (Miejski Punkt Informacji) pamiątkowe gadżety.

1234567