WYDARZENIA


Wioska Św. Mikołaja - zima pełna przygód w JuraParku, ul. Sportowa 1, Solec Kujawski w dniach od 25 listopada 2023r. do 28 stycznia 2024r.

2023-11-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Zima pełna przygód w JuraParku Solec!

JuraPark Solec przygotował moc atrakcji na zimowo-świąteczny czas. Zima za oknem nie musi oznaczać spędzania czasu w domowym zaciszu przed telewizorem - może być pełna niesamowitych przygód i aktywności. Co czeka na odwiedzających krainę dinozaurów o tej porze roku?
Spotkanie ze Św. Mikołajem to obowiązkowy punkt programu podczas wycieczki do JuraParku Solec. W bajkowej Chacie będziecie mogli przeżyć wyjątkowe spotkanie, o jakim marzy każde dziecko (i nie tylko!). Radosne elfy porwą Was do wspólnej zabawy i wraz z nimi będziecie mogli przygotować świąteczne dekoracje podczas warsztatów kreatywnych.

W JuraParku czekać będą na Was także bohaterowie filmu “Epoka lodowcowa” w kinie emocji podczas świątecznego seansu “Mamuciej Gwiazdki”. Siadając w fotelu, dowiecie się, czy udało im się otrzymać prezenty.

Zimowe kino znajdziecie w niesamowitym miejscu, jakim będzie Muzeum z Epoki Lodowcowej - pełne ciekawostek, historii i odkryć. Dowiecie się, jak wyglądało życie na Ziemi, gdy rządziły nią dinozaury i czy coś z tamtych czasów przetrwało do dziś.

Zimą nie może zabraknąć jazdy na sankach, a w JuraParku czekać będzie snowtubing! To doskonała alternatywa, gdy za oknem jeszcze brakuje śniegu, a nie możecie doczekać się ulubionych sportów zimowych. Wskoczycie do specjalnie przygotowanych pontonów i będziecie mogli szaleć do woli!

Każdy, kto uwielbia zimowe spacery, będzie mógł odwiedzić ścieżkę z dinozaurami oraz zamki Polski w Miniaturze. A jeśli lubicie wyzwania - ten spacer możecie przemierzyć, rozwiązując świąteczną grę terenową z nagrodami.

Św. Mikołaj w Solcu Kujawskim ma też swoich małych pomocników poza psotnymi elfami, a są to kolorowe skrzaty, których bajkową zagrodę dostrzeżecie bez problemu.

W JuraParku pojawią się też nowi mieszkańcy, a będą nimi wesołe kózki i owieczki w zagrodzie ze zwierzątkami, które będziecie mogli nakarmić specjalnie przygotowanymi dla nich smakołykami.

Cały JuraPark zamieni się w bajkową, zimową krainę, w której spełniają się dziecięce marzenia, a świąteczny klimat czuć już od wejścia.

Wszystkie atrakcje (poza warsztatami) dostępne są w cenie biletu zimowa przygoda!

Szczegóły na www.juraparksolec.pl

SOLAR SYSTEM - vol. 2: TERRA. Cykl realizacji audiowizualnych (premiera) - Toruń, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 75/77 - 09.12.2023

2023-11-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Projekt realizacji serii „kopernikańskich” produkcji audiowizualnych wspiera Gmina Miasta Toruń. Za produkcję odpowiada Fundacja Artystyczna Kosmos.

Fundacja Artystyczna Kosmos jest tworzona przez zespół wykwalifikowanych artystów i animatorów kultury, którzy od samego początku istnienia fundacji, a także jeszcze wcześniej indywidualnie, podejmują działania artystyczne i kulturalne. Prezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - Anna Ruta Pilewicz - jest artystką wizualną i pedagogiem sztuki, Rafał Iwański - wiceprezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos jest perkusjonistą (m.in. w bydgosko-toruńskim zespole ||ALA|MEDA||) i twórcą muzyki elektroakustycznej, natomiast kulturoznawca Mateusz Matyasik - członek zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos - zajmuje się tworzeniem filmów, materiałów audiowizualnych oraz fotografii.

Kiermasz charytatywny w ZSE na rzecz PCK w ramach akcji "SiećDobroczynności" NetEngs4UA inicjatywa non-profit - 12.12.2023r.

2023-12-08
materiał organizatora

materiał organizatora

Kiermasz charytatywny w ZSE na rzecz PCK w ramach akcji "SiećDOBROczynności" NetEngs4UA inicjatywa non-profit – 12.12.2023 r.

Kiermasz świąteczny z przepysznymi wypiekami, podczas którego będziemy promować wśród młodzieży pozytywne postawy obywatelskie takie jak dobroczynność i troska o najbardziej potrzebujących. Kiermasz jest organizowany przez uczniów Atosowej klasy partnerskiej w słynnym bydgoskim "Elektroniku" we współpracy z NetEngs4UA (Network Engineers for Universal Aid) – oddolną, obywatelską inicjatywą non-profit prowadzoną przez pracowników działu sieciowego DACH w firmie Atos.

Atosowi specjaliści ds. sieci komputerowych starają się łączyć ze sobą nie tylko urządzenia komputerowe ale także ludzkie serca i umysły – postanowili dlatego zorganizować szeroko zakrojoną kampanię humanitarną na rzecz centrum integracyjnego prowadzonego przez bydgoski oddział PCK, której niniejszy kiermasz jest jednym z wielu elementów składowych. Główną częścią tej akcji jest zbiórka pieniężna pod patronatem PCK, do której uczniowie z klasy Atosowej i ze szkolnego koła wolontariackiego w ZSE będą zachęcać podczas kiermaszu we wtorek, 12 grudnia br. w godz. 10:00-14:25.

Zbiórka na konto PCK jest dostępna na portalu Zrzutka.pl pod adresem: zrzutka.pl/NetEngs4UA i serdecznie zapraszamy wszystkich bydgoszczan do wsparcia tej niezależnej, lokalnej inicjatywy.

W ramach zrzutki dostępna jest także aukcja z licznymi ciekawymi artykułami, w tym m.in. WOŚPowym misiem pluszowym Wojtkiem, którego w czerwcu wysłaliśmy w stratosferę na pokładzie Peruna, czyli największej polskiej rakiety suborbitalnej w ramach jej historycznego, pierwszego lotu z poligonu w Ustce.

Daj się złapać w #SiećDOBROczynności i wesprzyj tę bydgoską inicjatywę o niemalże kosmicznym zasięgu!

Dysputy Kopernikańskie z udziałem Jana Pospieszalskiego, Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące ul. Poznańska 49 w Toruniu - 13.12.2023r.

2023-12-08
mat. organizatora

mat. organizatora

Instytut Copernicanum zaprasza na Dysputy KOPERNIKAŃSKIE z udziałem Jana Pospieszalskiego dziennikarza i publicysty, muzyka, autora programów radiowych i telewizyjnych. Spotkanie poprzedzi pokaz filmu dokumentalnego jego autorstwa Blachnicki. Życie i Światło.

Franciszkańskie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
Ul. Poznańska 49
Środa 13 grudnia
Godz. 18:00
Wstęp wolny!

IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy, Dom Kultury w Strzelnie, Rynek Miejski 8-10.12.2023r.

2023-12-01
mat. organizatora

mat. organizatora

Bieżący rok był pełen różnorakich imprez, wydarzeń czy konkursów, których byliśmy organizatorem bądź też partnerem. Z pewnością pamiętają Państwo o niedawnym, trzecim już Festiwalu Czekolady w Strzelnie, półkoloniach dla dzieci i młodzieży, konkursach muzycznych czy też recytatorskich. Dlatego też ponownie wzięliśmy na swoje barki organizację IV Wielkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który chcemy zorganizować z Wami i dla Was!

BYDGOSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI, FUNDACJA ŚWIATŁO-ŻYCIE OŚRODEK W BYDGOSZCZY, BYDGOSZCZ UL. OSSOLIŃSKICH 2, BAZYLIKA 06.01.2024r. godz.11.30

2023-12-04
mat. organizatora

mat. organizatora

Wydarzenie będzie okazją do wspólnego śpiewania kolęd i radosnego przeżywania święta Trzech Króli. Pochód poprowadzą Kacper, Melchior i Baltazar w strojach odpowiadających wydarzeniom opisanym w Ewangelii. Królowie pojadą na koniach i wielbłądzie. Wielbłąd Gacek po raz kolejny przyjedzie do Bydgoszczy z mini zoo w Horodyszczu (woj. Lubelskie). Atrakcyjność wizualną orszaku z pewnością podnoszą stroje królewskie oraz kolorowe stroje orszaków. Organizatorzy przygotowują też dla uczestników ok 6 tys. papierowych koron. Przemarsz zakończy się przy stajence, gdzie królowie złożą dary i oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi.

Konferencja naukowa:„Represje władzy komunistycznej wobec społeczeństwa polskiego w latach 1944-1990”, Delegatura Bydgoska Instytutu Pamięci Narodowej, Bydgoszcz, ul. Wincentyny Teskowej 1; 12-13.12.2023r.

2023-11-30
mat. organizatora

mat. organizatora

Konferencja ma upamiętniać, podsumować stan wiedzy i wskazać nowe obszary badawcze nie tylko zbrodni komunistycznych popełnionych w okresie stanu wojennego i w latach osiemdziesiątych XX wieku, ale także w latach wcześniejszych, zwłaszcza w okresie stalinowskim. W bieżącym roku mija 70. rocznica śmierci okrutnego satrapy Józefa Stalina, co może być okazją do przypomnienia i nowej analizy zbrodni popełnianych w czasach stalinowskich w Polsce.

Impreza edukacyjna "Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" - Hala Sportowo-Widowiskowa "Immobile Łuczniczka", ul. Toruńska 59, Bydgoszcz - 06.12.2023r. (zakończona)

2023-11-27
mat. organizatora

mat. organizatora

"Bezpieczeństwo ze Św. Mikołajem" to impreza cykliczna, organizowana wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, skierowana do dzieci w wieku szkolnym w terenu całej Diecezji Bydgoskiej, która ma za zadanie aktywizację dzieci, zapewnienie im niecodziennej rozrywki połączonej z edukacją i pozytywnymi formami spędzania wolnego czasu. Akcja ma także na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakimi młodzież może mieć kontakt w domu, w szkole, na ulicy czy w sieci/

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych Osób Niepełnosprawnych "Serce Słyszy Serce" 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.(zakończony)

2023-11-13
mat. organizatora

mat. organizatora

VI Wojewódzki Przegląd Małych Form Artystycznych, jest jednodniową imprezą z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych, odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Dzieci i młodzież niepełnosprawna z różnych placówek oświatowych i szkół zaprezentuje przygotowany utwór taneczny, wokalny lub instrumentalny, pantomimę, inscenizację teatralną. Wszyscy uczestnicy będą wyróżnionymi i nagrodzonymi artystami – amatorami. Otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, dla występujących artystów i gości odbędzie się słodki poczęstunek.

W trakcie imprezy zostaną wręczone wyróżnienia ,, Przyjaciel Niepełnosprawnych 2023” , przyznane za działalność dla dobra dzieci i młodzieży z dysfunkcją słuchu poprzez włączanie ich w nurt życia społecznego, promowanie ich działalności artystycznej oraz integrowanie ze środowiskiem lokalnym.

Targi Pracy Offerty, HSW Immobile Łuczniczka Bydgoszcz, ul. Toruńska 23.11.2023r.(zakończone)

2023-11-16
mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

mat. organizatora

Targi Pracy Offerty to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w województwie kujawsko-pomorskim. Od 2007 roku organizatorem spotkań jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, skupiające przedstawicieli 6 uczelni wyższych: Collegium Medicum UMK, Akademii Kujawsko-Pomorskiej, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetu WSB Merito Bydgoszcz i Wyższej Szkoły Gospodarki. Projekt jest jedynym tego typu eventem organizowanym przez największe – publiczne i niepubliczne uczelnie działające w Bydgoszczy - co od lat czyni go unikalnym na skalę regionu.

Każdego roku Offerty odwiedza około 5 tysięcy osób. Na płycie Łuczniczki czeka na nich kilkudziesięciu wystawców – pracodawców, przedstawicieli urzędów, służb, konsultantów i doradców. Nowych pracowników szuka wiele branż - między innymi bankowość i finanse, firmy logistyczne i produkcyjne, branża IT, największe sieci handlowe, instytucje publiczne oraz coraz popularniejsze w naszym mieście centra nowoczesnych usług wspólnych dla biznesu. Wiele firm od lat rekrutuje swoich pracowników podczas Offert, ale każdego roku do grona tego dołączają kolejni. Choć do targów pozostał jeszcze miesiąc lista wystawców jest imponująca – do największych firm, jak Pojazdy Szynowe PESA, Cukiernia Sowa, FRoSTA, Unilever, NEUCA, Mondi, Kaufland czy Jeronimo Martins Polska, dołączają agencje pośrednictwa pracy, urzędy i instytucje – między innymi, policja, wojsko i służba więzienna.
Podobnie, jak w latach poprzednich nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, warsztatów i spotkań z fachowcami, którzy doradzą jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, czy jak zbierać zawodowe doświadczenie, by zostać zauważonym przez pracodawców. Będzie też okazja, by skonsultować swoje CV z ekspertami i wykonać profesjonalny makijaż wraz ze zdjęciem do CV. Na odwiedzających czekają imprezy towarzyszące i szereg pokazów – ratownictwa medycznego, samoobrony, sztuk walki.
Mieszkańców miasta i regionu, a w szczególności mieszkanki – organizatorzy zapraszają na debatę pt. „Kariera jest kobietą”. Podczas spotkania, przedstawiciele firm i eksperci, odkrywać będą przez nimi pomysły i rozwiązania, dzięki którym pracującym mamom łatwiej jest godzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym.
Targi odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy i w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.
Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne, a więcej szczegółów na stronie www.offerty.byd.pl i na profilu na FB www.facebook.com/BiuraKarier
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę