Piątek, 22 stycznia 2021 r.   Imieniny: Anastazego, Wincentego / Dzień Dziadka
Polskie Radio PiK » Patronaty
Spółdzielnia

WYDARZENIA


Aktywni Błekitni

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych do udziału w Programie Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”. Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem akcji jest edukacja dzieci, ale również ich rodziców i nauczycieli, na temat zrównoważonego rozwoju w gospodarce wodnej. Szczególnie ważne są tutaj ochrona przeciwpowodziowa i zapobieganie skutkom suszy oraz bezpieczne i mądre korzystanie z zasobów wodnych. Jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam planów to zamierzamy przeprowadzić także terenowe zajęcia edukacyjne, podczas których będzie możliwe zwiedzanie infrastruktury hydrotechnicznej, takiej jak zbiorniki retencyjne, czy zabytkowe śluzy. Placówka, która zrealizuje założenia programu otrzyma certyfikat "Szkoły Przyjaznej Wodzie". Udział jest bezpłatny.

Koncert Jubileuszowy 75 lat ZAKR [zakończone]

W związku z nowymi obostrzeniami z powodu pandemii planowany na 11 listopada Koncert Jubileuszowy "75 lat ZAKR" został przełożony na 20 grudnia.

Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR obchodzi jubileusz 75.lecia. Z tej okazji 20 grudnia, w teatrze Rampa, odbędzie się Koncert Jubileuszowy„75 lat ZAKR”, który przedstawi aktualne oblicze związku oraz legendarnych twórców, ukazując wyjątkowy wkład członków ZAKR w rozwój polskiej piosenki. Koncert połączony będzie z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych oraz z podsumowaniem plebiscytu na najlepszy utwór powstały w okresie działalności związku „Złota Trójka Polskiej Piosenki”.Laureaci, autorzy i kompozytorzy, otrzymają okolicznościowe statuetki, a ich utwory zabrzmią w czasie koncertu, w wykonaniu młodych aktorów i piosenkarzy, laureatów wielu konkursów dedykowanych piosence artystycznej. Artystom towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Roberta Obcowskiego. Koncert poprowadzą: Jerzy Mamcarz i Sławek Wierzcholski.Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos [zakończone]

Aktywni Błękitni i Teatr Znak mają przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli na niebanalną edukacyjną przygodę - spektakl teatralny on-line pt. „Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos”.

Uczniowie, śledzący historię naszych bohaterów będą razem z nami wspólnie zastanawiać się nad rolą wody w naszym codziennym życiu, nad tym jak możemy zadbać o jej zasoby, a także jak mądrze żyć w jej otoczeniu. Dowiemy się czym jest retencjonowanie wody, podyskutujemy o tym czy lepiej żyć w zielonym, czy w zabetonowanym otoczeniu oraz nauczymy się jak przeciwdziałać suszy i powodzi.

To nie koniec! Aktorzy spektaklu wejdą w żywą interakcję z publicznością i uczniowie sami zdecydują, jaki finał będzie miała nasza historia! Dzięki zdobytej wiedzy stawicie czoła wodnym wyzwaniom jako Aktywni Błękitni!

Śladem bydgoskich legend [zakończone]

Przenieś się do świata bydgoskich legend i wygraj atrakcyjne NAGRODY!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszam do udziału w trzech odsłonach konkursowych wirtualnej gry miejskiej „Śladem bydgoskich legend”. Usiądź wygodnie w fotelu – sam lub zbierz rodzinną drużynę - przygotuj smartfon lub tablet - przyda się, bo to gra w wirtualnym świecie.

Małyssak na świecie [zakończone]

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców na cykl bezpłatnych spotkań internetowych z serii „Małyssak na świecie”.

Małyssak na świecie to spotkania skierowane do rodzin. Celem spotkań jest integracja rodzin, kobiet, mam, zachęcanie ich do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz przekazywanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z wyzwaniami i problemami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jakim jest dziecko.

EnergaCAMERIMAGE 2020 [zakończone]

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage to jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęcony sztuce operatorów filmowych. W tym roku Festiwal odbywa się online i jest to już 28. edycja wydarzenia. Zapraszamy na naszą relację na portalu www.radiopik.pl oraz na antenie.George Clooney i Martin Ruhe o filmie "Niebo o północy".

Ile się dzieje na Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage! Relacjonujemy!Forum Aktywnego Seniora [zakończone]

Forum Aktywnego Seniora od 16 do 20 listopada w serwisie pomorska.pl!

Zaprosimy naszych Czytelników na pięć spotkań online, podczas których poruszymy sprawy ważne dla osób powyżej 60. roku życia. Będziemy rozmawiać między innymi o aktywności, prawie, a także o seksie.

Forum Aktywnego Seniora, to aż pięć spotkań, w czasie których zachęcimy seniorów do aktywnego trybu życia, rozwijania swoich pasji czy też zainteresowania się nowymi tematami. Pokażemy również jak wiele mają możliwości na ciekawe spędzanie wolnego czasu.